TARİHÇE

1976

Mevsim Baharat, İlker – Müberra Erdem Çifti tarafından İstanbul’da kuruldu. Aksaray’da küçük bir imalathane de faaliyete başladı. O dönemin fişek baharatlarının dolumu el ile yapılıyordu. Ürünlerin pazarlamasını bizzat sayın kurucumuz İlker Erdem kendi aracı ile yapmaktaydı.

1980

Sektörde ilerlemeye başlanıldığı zaman imalathane Beşiktaş’a taşındı. Daha büyük bir araç ile Anadolu’ya sıcak satış sunuldu.

1987

Gelişen teknoloji ile birlikte otomatik dolum makinelerine geçildi. Tesis Beşiktaş’tan Çengelköy’de daha büyük bir alana taşındı.

1996

Gelişen Pazar payı ile birlikte tüketici alışkanlıkları da değişmeye başlamıştı. Damak tadı kuvvetli olan, sürekli piyasayı takip eden, araştırmacı yapısı ile birlikte Sayın Kurucumuz İlker Erdem tarafından Mevsim Baharat Türkiye’de yemek harç karışımları yapan 2.firma oldu

2002

Firmamız şu an faaliyetlerine devam ettiği 2000 m2 kapalı alana sahip Sultanbeyli adresine taşındı.

2006

Yemeklik harç karışımları 10 çeşide ulaştı. Arz – talep dengesine bağlı olarak bayii ağını sürekli geliştirdi. Firma bünyesinde Fiziksel-Kimyasal-Mikrobiyolojik analizler yapılabilen teknolojik bir laboratuvar kuruldu.

2009

Kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ile birlikte 2009 yılında Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi tarafından “ En İyi Baharat Markası” ödülüne, 2010 yılında “Yılın Baharat Firması “ ödülüne layık görüldü.

2011

Makine parkurunu genişletme kararı ile birlikte dolum makinaları değiştirildi. Yenilikler kapsamında ambalaj değişikliğine gidildi ve ürün çeşidi sayısı 18’e yükseldi.

2014

Üretim kapasitesi yeni dolum makinaları ile birlikte %80 verim tek vardiya ile 8.000 Ton paketleme kapasitesine çıkartıldı. TTDK tarafından yapılan araştırmalara göre En çok beğenilen ve tercih edilen markalardan birisi olarak “Tavsiye Ediyoruz” sertifikasına layık görüldü.

2015

Kurumsal kimlik değişimi kapsamında mevcut logosunda ve ambalaj tasarımlarında değişikliğe gidildi. Yemeklik Harç Karışımlarında ürün çeşit sayısı 27’e yükseltildi. Mevcut araç filosunu 25’den 47’e çıkartıldı. Bölge bayilik sayısı artırıldı. Askeri ihaleler ile birlikte EDT Sektöründe büyük bir paya sahip oldu.